3 pádné důvody, proč bydlet v podkroví

18.01.2018 20:46

Dřevostavba s podkrovím SOLO 190Strop plný hvězd, nádherný výhled na krajinu. Romantika, nemyslíte? Podkroví má zkrátka svou nezaměnitelnou atmosféru, což dokazují nejen astronomicky vysoké ceny podkrovních bytů ve městě. Vůbec se nedivíme, že jsou domy s podkrovím v Hradci Králové a okolí tolik oblíbené. Kromě romantiky a atmosféry mají ale dřevostavby s podkrovím i další přednosti. Pojďme si říci, jaké to jsou.

Světlejší interiér = více energie

Jednou z největších výhod domů s podkrovím je jejich světlost. Střešní okna pustí do interiéru lavinu denního světla, se kterou přichází i příval energie. Nabízí úplně jiný výhled než klasická okna. Ničím nerušený pohled na oblohu. Je však velmi důležité vybírat kvalitní okna, která budou úsporná, odolná a budou Vám poskytovat dostatek komfortu. V našich dřevostavbách v Hradci Králové a okolí používáme ta nejkvalitnější střešní okna od firmy Velux. Mají perfektní izolační schopnosti.

Ušetříte náklady za vytápění

Teplo stoupá vzhůru, a proto můžeme tvrdit, že se podkroví mnohem rychleji vytopí. Díky tomu samozřejmě ušetříte. Dalším faktorem, který přispívá k úspoře za topení, jsou šikmé stropy. Místnosti mají menší objem a lépe se vytápějí. Tyto vlastnosti přivítáte především v zimě. Ale co v létě? Nebojte se, že byste se v podkroví rýmařovských dřevostaveb „uvařili“. Podkroví je velmi dobře izolované, a tak se v létě nepřehřívá. Strop nad podkrovím je zateplený 280 mm minerální vaty.

Bydlete v dřevostavbě s podkrovím v Královehradeckém krajiOriginální bydlení, které jen tak někdo nemá

Spoustu lidí děsí šikmé stropy v podkroví. Nemají k tomu ale vůbec žádný důvod. Pořiďte si originální nábytek na míru. Vaše bydlení si přece zaslouží unikátní kousky. Zařizování interiéru můžete brát jako seberealizaci. Vyjádřete svůj životní styl. Inspirujte se například bydlením podle Feng Shui, které říká, že pod šikmým stropem by neměla stát postel ani pracovní stůl, protože se tam stlačuje energie.

Velkou výhodou domů s podkrovím je snadné rozdělení na klidovou a společenskou část. Přízemí domu je ideální pro společné chvíle - nachází se tam kuchyně, obývací pokoj, vstup na zahradu. Zatímco v podkroví má každý klid sám na sebe, je útulnější a intimnější.

Typové domy s podkrovím najdete v řadách:© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑