Bungalovy – stavby, těšící se u nás stále větší oblibě

20.05.2019 15:21

Přemýšlíte nad tím, jaký si pořídíte dům? Jasnou volbou se čím dál tím více stává stavba bungalovu. A jaké výhody či nevýhody tato stavba přináší?

LARGO147Bungalov - jaká skrývá tajemství?

Bungalov je přízemní jednopodlažní dům různých půdorysů. Časté jsou čtvercové či téměř čtvercové, výjimečné však nejsou ani jiné tvary. Střecha bývá nízkého sklonu.

Historie této stavby sahá do hluboké minulosti. Její kořeny vyrůstají z prostředí Bengálska. Zde vznikaly vzdušné dřevěné domy s palmovou střechou, jenž vznikaly pro potřeby Britů. Typické prvky, které bungalovy zdobí, jsou verandy a dřevěné konstrukce. Stavby jsou opravdu populární, což potvrzuje jejich celosvětové rozšíření.

 

Pozemek - určující faktor

Nejdůležitějším faktorem, který musíte při stavbě zohlednit, je pozemek. Ideální je rovinatý povrch. Pro výstavbu je náročnější svažitý terén, který se může stát při realizaci menší překážkou. Naštěstí ale takovou, kterou lze lehce překonat.

Ideální je, pokud vlastníte rozlehlý pozemek s dostatkem volného prostoru, který se pro stavby tohoto typu hodí nejvíce. Bungalov totiž disponuje zpravidla rozsáhlým půdorysem. Důležité je tedy řádné promyslet umístění stavby, neboť si zastavíte poměrně velkou plochu svého pozemku. Pokud si nevíte rady, jaký pozemek je nejlepší volbou, můžete si přečíst naše tipy.

Výhody - všude kam se podíváte

Bezpečnost. To je tím nejdůležitějším benefitem. V domě nenajdete žádné nebezpečné úseky jako schody, které jsou častou příčinou úrazů. Tím, že stavby nedisponují dalším patrem, stává se dům bezbariérový. Tím je atraktivním místem pro starší páry nebo naopak mladé rodiny s malými dětmi. Půdorys domu umožňuje velkou variabilitu při uzpůsobení místností.

Skvělým benefitem je spojení s prostorem zahrady, která vytváří celkový charakter pozemku. Dokonalým sjednocením těchto prostorů vytvoříte obytné prostory v srdci nádherné přírody.

Bungalovu budou slušet různé typy střechplochá, sedlová a pultová. Sedlová střecha umožní také prostor k uskladnění různých věcí a sezonního vybavení. Jediné, co vám výběr střechy může zkomplikovat, je nařízení ze strany obce.

Bungalovy LARGO se těší velké oblibě díky nižší pořizovací ceně. Stavba má výborné tepelné a akustické vlastnosti. Nejpopulárnější jsou LARGO 85 a LARGO 98.

LARGO 85 ECONOMYLARGO 85 ECONOMY

 • Prostorné přízemí
 • Příležitost skvělého půdního prostoru
 • Prosklené plochy v obytných místnostech
 • Půdorys obdélníkového tvaru
   

LARGO  98LARGO 98

 • Nejoblíbenější bungalov naší nabídky
 • Vysoce variabilní stavba
 • Jednoduchý čtvercový půdorys
 • Francouzská okna propojující prostor s venkovní terasou
   

Překážky? Nic, co byste nepřekonali

Jisté omezení s sebou přináší také pozemek. Bungalov je prostorově náročná stavba s dražší základovou deskou, čím se počáteční investice lehce vyrovná stavbě patrového domu.

Chcete-li bezpečný domov, pak je bungalov pro vás skvělou variantu. Jeho předností je útulnost, variabilita, úspornost a spojení se zahradou. Tak se vám podaří dokonale vytvořit ideální místo rodinné pohody.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑