Bydlete podle Feng shui. V dřevostavbě!

04.10.2017 20:45

Dřevostavba podle Feng shuiChtěli byste bydlet v dokonalé harmonii s prostředím? Tak to Vás jistě zaujme učení Feng shui, jehož cílem je nerušené plynutí energie čchi. Ta by měla zůstávat v domě a neunikat ven.

Možná Vás překvapí, že principy čínského učení Feng shui vychází ze selského rozumu a díky tomu jsou vhodné pro všechny na celém světě. Řídily se jimi už naše prababičky, aniž by o tom věděly. Odložte na chvíli moderní technologie a poslouchejte svůj instinkt. Uvidíte, že i dřevostavba v Hradci Králové může být navržená ve stylu Feng shui.

Dům na dvě poloviny

Harmonický dům má dvě poloviny - klidnou a aktivní. Část s vchodem je vždy aktivní polovinou. Jejím prostřednictvím do domu proudí energie. V této aktivní polovině se odehrává veškerý společenský život. Scházíte se v ní s rodinou, vítáte tu hosty. Příval energie může mít příznivý vliv na kariérní růst, proto je vhodné umístit sem kromě obývacího pokoje také pracovnu. V klidové polovině domu má být klid, protože je to část určená pro odpočinek. Dbejte na to, aby do klidové části nebylo vidět hned od vchodu. Klidová polovina domu je určená pro ložnici.

Doma se všechno točí kolem kuchyně

Kuchyň je srdce domu, a tak by tomu mělo být i ve Vaší budoucí dřevostavbě v Hradci Králové. Kuchyň má propojovat všechny části domu. Musí být chráněná, symetrická a světlá. Chodby ať jsou dostatečně široké a světlé. Dbejte na to, aby chodby nebyly moc tmavé, ať v nich nejsou tmavé kouty. Volte klasická schodiště, točitá totiž přeměňují pozitivní energii v negativní. Schodišti věnujte trochu více pozornosti - nemělo by být moc vysoké a prudké. Také nesmí být přímo naproti vchodu, protože energie proudící ze schodů by hned vyletěla ven z domu.

Pozor na garáž

Podle Feng shui by v žádném případě neměla být garáž napojená na dům. Pokud ale jinak nedáte, dohlédněte alespoň na to, aby garáž nesousedila s ložnicí. Z garáže do domu proudí negativní energie plná zplodin. Ideální je, když stojí garáž několik metrů od domu.

Naše typové domy navrhujeme tak, aby se Vám v nich pohodlně bydlelo. Vždy také záleží na usazení domu na pozemek. Pokud už tedy máte vybraný pozemek v Hradci Králové a okolí, určitě pro něj vybereme tu nejvhodnější dřevostavbu.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑