Dřevostavba, nebo zděný dům? Tady máte všechna pro a proti

14.06.2017 15:25

Dřevostavba Dimenze 96 | Hradec KrálovéJak je na tom dřevostavba s požární odolností, životností konstrukce, zvukovou izolací a dalšími parametry ve srovnání se zděným domem? Nejen nad těmito otázkami přemýšlí téměř každý budoucí stavebník v okolí Hradce Králové.

Je jasné, že každý si bude prosazovat něco jiného. Ten Vám doporučí dřevostavbu, onen zase nedá dopustit na zděný dům. Každý si hájí to své a často ani není schopen přiznat drobné nedostatky. V tomto článku Vám chceme poskytnout objektivní informace o dřevostavbách.

Tradice dřevostaveb je velmi dlouhá

Že jsou dřevostavby v našich končinách novinkou? Tak to ani náhodou. Až do roku 1751 rostly ve východních Čechách i jinde jako houby po dešti. Dřevo totiž představovalo levný a dostupný materiál. V letech 1751 a 1755 byly však vydány patenty, které zakazovaly výstavbu dřevěných domů. Domy totiž měly komíny ze dřeva a doškové střechy a požáry tak byly skoro na denním pořádku. Přesto dnes ještě můžeme spatřit dřevostavby, které tu stojí už stovky let. Další ranou pro dřevostavby byla železobetonová kultura v době komunismu. Přečtěte si článek, jak vznikaly první okály.

Naštěstí dnes máme moderní technologie, díky kterým jsou dřevostavby energeticky efektivní a bydlení v nich je nejen levnější, ale také komfortnější. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči třeba do obchodního centra v Hradci Králové!

Požární odolnost dřevostavby a zděného domu

Každé neošetřené dřevo hoří, nebudeme Vám nic nalhávat. Naše dřevostavby však splňují veškeré parametry požární odolnosti stejně jako zděné stavby. Prefabrikované panely jsou totiž opláštěné dřevovláknitými deskami Fermacell, díky kterým dřevostavby nepředstavují zvýšené riziko vzniku a šíření požáru. Doba prohoření REI je 90 minut, což je srovnatelné se zděnými domy.

V rychlosti výstavby je montovaný dům nedostižný

V čem dřevostavba oproti zděnému domu jednoznačně vede? V rychlosti stavby. Vždyť KUBIS 631 jsme postavili za pouhých 11 dní! Všechny práce na horní stavbě provádíme za sucha, a tak jsou veškeré stavební práce zkrácené na minimum. Zděné domy je nutné zazimovat již před příchodem prvních mrazů a v práci lze pokračovat až na jaře, čímž se stavba značně prodlouží. My ale můžeme stavět i v mrazu a sněhu, které ve východních Čechách nejsou žádnou výjimkou.

Stěny dřevostavby odjíždějí z rýmařovských hal včetně zateplení, oken i dveří a zbývá je jen smontovat. Vy už jen sledujete, jak Vám nový domov doslova roste před očima.

Dřevostavby montujeme i v zimě

S energeticky efektivním domem šetříte

Moderní domy jsou velmi úsporné, a to jak ty montované, tak ty zděné. Prefabrikovaná stěna dřevostavby o síle 29,7 cm má stejné izolační vlastnosti jako půlmetrová zděná stěna. Při stejné zastavěné ploše tak přicházíte o hodně místa. To se Vám u montovaného domu nestane.

Ve zděném domě poměrně dlouho trvá, než zdi naakumulují teplo. Na to je potřeba také hodně energie. Výhodou dřevostavby však je, že se rychle vytopí. Když nejste v zimě doma, stačí dům temperovat na nižší teplotu a jakmile přijedete domů, během chvíle máte teplíčko. To se samozřejmě projeví na účtech za provoz domu.

Odměnou za správné větrání v dřevostavbě Vám bude zdravé mikroklima. Aby uvnitř domu nevznikala vlhkost a plísně, je velmi důležité zvolit vhodného dodavatele. A tím RD Rýmařov jistojistě je.

Stále jste na vážkách?

Jestli si pořídíte dřevostavbu, nebo zděný dům, záleží pouze na Vás. Hlavně se nebojte zeptat na všechno, co Vás zajímá. Spolehlivý dodavatel Vám vždy odpoví a probere s Vámi všechny možnosti. Doporučujeme Vám přečíst si také reference spokojených majitelů dřevostaveb a kontaktovat naše obchodní centrum pro Královéhradecký kraj.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑