Inspirujte se bydlením v domě KUBIS 632

19.10.2017 14:49

Andrea a Martin bydlí v dřevostavbě KUBIS 632 pár kilometrů od Hradce Králové. Pořídili si ji kvůli ceně, která byla pevná bez doplácení víceprací a také kvůli designu. KUBIS se jim prostě líbil. Bydlí už přes rok, a tak nám prozradili svoje výdaje za elektřinu, kterou využívají na provoz celého domu včetně vytápění.

Jakmile měli pozemek, věděli, že na něm bude stát dřevostavba. Zamlouvala se jim cena i rychlost výstavby. Firmu ale vybírali dlouho. RD Rýmařov zvítězil díky svým kladným referencím od spokojených zákazníků. Zkušenosti s výstavbou dřevostaveb v okolí Hradce Králové máme veliké, byli jsme proto rádi, že si Andrea s Martinem vybrali zrovna nás. 

V Hradci Králové můžete navštívit naše obchodní centrum na adrese Blešno 151. Prohlédnete si tak na vlastní oči KUBIS 74.

KUBIS 632

Stavba šla jako po másle

Nezapomněli jsme se zeptat ani na průběh výstavby domu. Jak sám Martin říká, všechno šlo bez větších problémů a potěšila je práce s celým týmem od projektantů po montážní partu. Potěšilo je, že už základ domu je ve vysokém standardu a nemuseli si připlácet za technologie a kvalitnější materiály. Na celé výstavbě vidí pouze jedno malé mínus - že spolupracují s velkým množstvím lidí. S tím ale u tak velké firmy jako je RD Rýmařov zkrátka musíte počítat. Za všechny ale dáme ruku do ohně!

KUBIS 632 KUBIS 632

Jak se bydlí mladé rodině?

Andrea s Martinem mají 2 malé děti, což samozřejmě částečně ovlivnilo i výběr domu. O dispozicích říkají: „Rozhodovali jsme se mezi domy KUBIS 631 a KUBIS 632. 632 u nás zvítězila právě kvůli dispozicím, které nám naprosto vyhovují. Co se týče velikosti místností, tak ty jsou sice menších rozměrů, ale pro nás naprosto dostačující.“ K domu si jako nadstandard pořídili venkovní dřevěné obložení horního patra domu. Jsou z něj nadšení a říkají, že kdyby nezáleželo na financích, nechají si dům obložit celý.

Výdaje za domácnost: 2 400 měsíčně!

A konečně se dostáváme k očekávané spotřebě energií. Nutno říci, že Martin s Andreou řeší vytápění a ohřev užitkové vody pouze elektřinou. Nemají krb, krbová kamna ani solární panely. V provozu domácnosti se rozhodně nijak neomezují a všechny spotřebiče a vybavení využívají naplno. Celková spotřeba za období 11/2014 - 11/2015 je 10,4 MWh, tedy 29 015 Kč. A co říká Andrea? „Pravda, čekali jsme o něco nižší částku, ale po srovnání s platbami za energie s předešlým bydlením (zděný byt 75 m2, rok výstavby 2005, v exteriéru potřeba elektriky nulová), jsme zjistili, že jsme v domě oproti bytu zaplatili cca o 11 tisíc ročně méně. Takže jsme moc spokojeni a rozhodně svého výběru nelitujeme.

Nalákali Vás Martin s Andreou na pořízení nové dřevostavby v Hradci Králové a jeho okolí? Tak kontaktujte naše obchodní centrum a na všem se domluvíme.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑