Luxusní bydlení v dřevostavbě

22.01.2019 12:56

My v RD Rýmařov jsme rádi za to, že fenomén devadesátých let známý jako „podnikatelské baroko“ pomalu ale jistě mizí z našich končin. Těší nás, že ty pokroucené muchomůrky české architektury v našich lesích už nerostou tak hojně jako dřív.

Co zpomalilo jejich růst? Snad za to může rostoucí povědomí o kvalitě moderního bydlení, bohatá nabídka i realizované stavby, které dokazují, že luxusní bydlení nesmí postrádat eleganci a účelnost.

Podnikatelské baroko a divoké devadesátky

Tyto přehlídky nevkusu se vyznačují nefunkčními prvky jakoby ukradenými z barokních zámků. Nechybí sádrové sochy, věžičky, balustrády a mohutné brány, čím vyšší, tím lepší.
Byly stvořeny na pochybných základech s jediným účelem: hlásat movitost majitele. Naneštěstí ale z plných plic křičí něco úplně jiného: „nemám vkus“, „cizí názor mě nezajímá, protože si to můžu dovolit!“ Chtějí napodobovat pohádkové zámky princů a princezen.
Ona přeplácanost, se kterou šlechta dříve dávala na odiv svou movitost, je ale záležitostí minulosti. A nezapomínejme, že šlechtici si stavěli svá sídla podle tehdejší aktuální módy. Chtěli mít to nejlepší, co bylo dostupné. Tak se inspirujte jejich inovátorským duchem i vy...

Naše hodnoty se změnily, priority se posunuly. Copak dvacáté století nepřineslo jasnou odpověď na vyčerpaný historismus, který recykloval již tolikrát použité formy?

Vždyť luxus by v sobě měl snoubit účelnost s elegancí. Luxus je otevřený prostormoderní řešení. Inovace a praktičnost. Přesně tyto hodnoty vyznává naše řada luxusních dřevostaveb EXCLUSIVE.

Žádné malé roubenky Interier domu Traianus

Nejsou to jen malé rodinné domy. Dřevostavby díky moderním technologiím splňují požadavky na luxusní bydlení. Ne každý si ale pod pojmem dřevostavba představí dvoupatrovou vilu. A to se my v RD Rýmařov snažíme změnit.
Moderní bydlení je spojeno s ekologií, s promyšleným energetickým hospodařením a využitím obnovitelných zdrojů. A dřevo je biomasa. Ať už jej využijeme k vytápění nebo ke stavbě domu, nezatěžujeme přírodu. Navíc panely dřevostavby skvěle izolují, zabraňují únikům tepla a udržují v interiéru příjemné klima.

Ekologie dnes už není záležitostí alternativního životního stylu, ale stala se trendemukazatelem kvality života. Vznešené plýtvání, kterým kdysi panovník dával najevo svou nadřazenost, je už zkrátka OUT.

Titus Luxusní domy na klíč

Domy řady Exclusive splňují všechny požadavky moderní vily a zároveň si zachovávají všechny přednosti klasických dřevostaveb. Nízké energetické nároky, rychlá výstavba, dlouhá živostnost. A hlavně velký prostor pro celou vaši rodinu. Vždyť co je větší luxus než velký prostor pro život?

Dřevostavby Exclusive od RD Rýmařov jsou vznešené jako ti, jejichž jména nesou. A přitom jsou dosažitelné i pro vás. Z šesti typů si každý může vybrat to pravé pro svůj naturel. Patrový dům TITUS připomíná svou koncepcí římskou vilu a bude dominantou rozlehlé zahrady. Oproti tomu HONORIUS, nízký bungalov čistých linií s rovnou střechou, bude nenápadně kopírovat terén a velká terasa se stane prodloužením vašeho obýváku. Dům TRAIANUS je pak poctou funkcionalismu. Elegantní jednoduchost architektury a otevřené dispozice interiéru představují stále to nejlepší, co může současný design vnést do oblasti bydlení.

Podpořte i vy konec nevkusných staveb v Čechách. Vybírejte prakticky a účelně, myslete moderně a zároveň nadčasově. Nechte si poradit a sami zjistíte, že největší luxus je vaše spokojenost.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑