Máte rádi nestandardní věci? Nakoukněte do atypické dřevostavby Lucie a Lukáše od RD Rýmařov

15.04.2019 12:15

Dům Dům stojí v klidné lokalitě, kde majitele nic neruší. Každodenně tak mohou vychutnávat výhody klidného bydlení v prostorném domě, který nabízí pohodlí nejenom na zahradě, ale především v interiéru, který je velmi povedeně členěný. Na realizaci se podílela samotná majitelka Lucie, bytová designérka a na domě je to opravdu znát.

Nejdůležitějším požadavkem byla prostorná kuchyň propojená s obývacím pokojem, jenž měl být co nejvíce opticky spojený s terasou. A to byla výzva. Práce na projektu mě velmi bavila. Lucie s Lukášem měli jasnou představu, jak by měl jejich budoucí domov vypadat. Tuto představu jsem pak musel sladit s naším konstrukčním systémem,“ říká Ing. Oldřich Němčák z RD Rýmařov.

Proč vybrat právě dřevostavbu?

Stavba trvala 5 měsíců, právě rychlost byla důvodem, proč si ji vybrat. Přitom celý měsíc trvalo vyschnutí anhydritových podlah."Od známých jsme dostali na RD Rýmařov dobré doporučení a další kladné reference naše rozhodnutí jenom potvrdily. Je nádherné sledovat, jak vám před očima roste vysněný dům. Firmu bych doporučila i nejlepším přátelům, byli jsme opravdu spokojení, říká Lucie.

Členitý interiér nabízející útulná zákoutí

Půdorys domu má tvar písmene L. Všechny místnosti jsou logicky uspořádané a že jich je velký počet. Dole se nachází dokonce 12 místností a druhé patro má 10 místností. Celková rozloha domu se vyšplhala na 221,60 m2. Lucie dbá na praktičnost, ale především na útulnost. Proto jsou místnosti menší rozlohy. Hlavním dějištěm společenského života je obývák s kuchyní a jídelnou. „Chtěli jsme dům praktický, ve kterém nebude chaos. Zároveň jsem ale nechtěla, aby působil odtažitě, chladně. Proto jsme volili spíše menší místnosti.“

Obývací pokoj Jídelna Koupelna

Nezapomínejte na technické místnosti

„Provozní zázemí pro mě bylo stejně důležité jako místnosti k obývání,“ tvrdí Lucie. Proto je dům vybavený dostatkem užitkových místností. V přízemí najdeme technické místnosti, zádveří s velkou šatnou, spíž a prádelnu. V patře najdete dámský budoár a pánskou šatnu.

Dům, kde by chtěl bydlet každý

Díky práci interiérové designérky dům rozhodně nevypadá obyčejně. Snoubí se v něm přírodní a moderní prvky a luxusní hra se světlem. Hřejivou útulnost dodávají domu pastelové odstíny, nevšedních tapety a honosné materiály. Modernost domu poskytují metalické efekty. Nábytek vyrobený na míru skvěle dovytváří příjemnou atmosféru domu. Tu doplňuje výrazná dominanta pozemku - nádherná zahrada.

„Při navrhování interiéru jsem se částečně inspirovala skandinávskými prvky. Základem je dostatek světla. Mám ráda nestandardní věci, a tak jich v našem interiéru pár najdete - například různobarevné židle u jídelního stolu zaujmou každého hosta.“

Lucie – majitelka domu

Zahrada Terasa Zahrada

Zahrada - šperk celého domu

Majitelům se podařilo vytvořit dokonalý domov. Skvěle zde skloubili nádhernou stavbu a oslňující zahradu, která byla důležitým požadavkem při realizaci celé stavby. A ten se opravdu povedl! Co víc si přát, než mít u svého domu vzrostlé stromy, zahradní sklípek, posezení s grilem, které vás vyláká ven za každého počasí.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑