Na skladbě podlahy záleží. Můžete díky ní ušetřit za provoz domu

01.12.2017 10:19

V souvislosti s dřevostavbami (i zděnými domy) se často hovoří o zateplení stěn. Málokdo už řeší skladbu podlahy, která má však také značný vliv na energetickou náročnost domu. Můžete dům vybavit tou nejnovější technologií, ale pokud zaostává řemeslo a konstrukce je nevhodně provedená, ani sebelepší vybavení Vás nespasí.

V RD Rýmařov se proto soustředíme na základní věc - správně provedenou, spolehlivou stavbu podlahy. Pojďme se podívat, jaké nejčastější problémy sužují podlahy v novostavbách.

Slyšeli jste o syndromu chladné podlahy? Jedná se o stav, kdy topíte krátce, ale intenzivně. V domě je pak sice teplo, ale podlaha je studená. Nedosáhnete tak správného tepelného komfortu.

Interiér dřevostavby

Správná izolace je základ

Podlaha musí být v první řadě správně izolovaná od terénu, respektive od základové desky. Schéma podlah v domech RD Rýmařov je následující - na desku natahujeme PE fólii kvůli vlhkosti, následně aplikujeme vyrovnávací podsyp Fermacell, na který pokládáme dvě desky podlahového polystyrenu o tloušťce 50 mm, celková tloušťka izolace je tedy 100 mm. Na izolaci přijde ještě podlahový dílec Fermacell a následně podlahová krytina.

Z nedostatečné nebo nekvalitně provedené izolace podlahy pramení mnoho problémů, které odhalíte až v průběhu bydlení. Pokud podlaha chladne rychleji než zbytek konstrukce domu, topíte více, než by bylo potřeba a zbytečně se Vám tak zvyšují náklady na bydlení.

   
Pokládka podlahové krytiny

Zvolíme ideální kombinaci konstrukce a vytápění

V našich dřevostavbách využíváme moderní úsporné topení, které Vám poskytne potřebný komfort, a přitom nevybere peněženku. Protože jsou domy energeticky úsporné, využíváme především elektrické topné rohože, případně elektrokotel.

Důležitá je také správná dimenzace výkonu vytápění. Při výpočtech pracujeme nejen s velikostí domu (objemem), ale také s využíváním jednotlivých místností. Můžete si tak být jistí, že ve dřevostavbě z OC Hradec Králové se Vám bude bydlet komfortně, úsporně a bez starostí.

Při výběru vhodného vytápění počítejte nejen s pravidelnými výdaji za provoz, ale také s počáteční investicí a případnou repasí. Proto v RD Rýmařov volíme energeticky efektivní elektrické vytápění, jehož pořizovací cena je nižší, stejně jako jeho oprava. Například u tepelných čerpadel je tato problematika složitější - jejich pořizovací cena je vysoká a návratnost investice nejistá.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑