Rozšiřte plochu svého bydlení - terasy a zimní zahrady

23.04.2018 11:48

Kubis 631 je pro terasu jako dělaný!

Dvakrát měř a jednou řež. Stavba domu je velká věc, a proto se v tomto případě vyplatí opravdu dobře si vše rozmyslet dopředu. Samozřejmě jsou věci, které objevíte až při obývání domu, a nebude těžké je realizovat až dodatečně.

Vždy je však příjemnější stěhovat se do hotového a v novém domě si rovnou naplno užívat jeho pozitiva namísto překračování nářadí a zdlouhavého řešení dodatečných úprav s řemeslníky. Pečlivým zvážením požadavků těmto komplikacím můžete předejít.

Jak relaxujete?

Je dobré myslet i na relaxaci. Jste spíš aktivní typ, který odpočívá dlouhými cyklovýlety, nebo se po náročné práci raději posadíte s kávou na terasu a díváte se do příjemné zeleně? Pokud upřednostňujete teplo domova a rádi zde trávíte volný čas, je důležité tomu dům uzpůsobit. Určitě by vám neměla chybět terasa, či zimní zahrada. Pokud tuto variantu zvažujete, je dobré na to dům připravit.

Pro stavbu teras jsou tedy vhodné domy s uzpůsobenými okny, či francouzskými okny a rozhodně by neměl chybět přímý vstup na zahradu. Tyto dveře se Vám však budou hodit v každém případě. Jistě oceníte možnost si přímo z kuchyně odskočit na zahradu pro snítku bylinek, když Vám ještě polévka klokotá na sporáku, a neztratit při tom ani minutku času, kdy by netrpělivý oběd mohl vykypět z hrnce.

Užívejte si společné chvíle s rodinou v klidu domovaMísto, které budete chtít sdílet

Realizace terasy pak poskytuje skvělé příležitosti pro pořádání setkání, oslav i přátelských posezení se sousedy či partnerem u sklenky vína. Tento prostor je skvělý také proto, že Vás láká udělat si chvíli pro sebe, zapomenout na každodenní stres. Chvíli se posadit, odpočinout si a dívat se, jak kytky kvetou, tráva se zelená a svět je hezké místo pro život.

Terasa báječně spojí dům se zahradou. Stačí pár kroků a můžete si vychutnat skvělou kávu a snídani na čerstvém vzduchu a navíc je nadosah kuchyně pro případ, že zapomenete kostku cukru. A co teprve čerstvé speciality přímo z grilu, které si tu můžete připravit i vychutnat! Terasa je tedy bezesporu báječná věc, o tom není pochyb.

Atypické řešení naší dřevostavby se zastřešenou terasouVítězí u vás čerstvý vzduch, či poezie zimních večerů

Stačí vám však terasa, nebo by se Vám lépe vyjímala její komfortnější příbuzná zimní zahrada? Obě varianty mají svá pro i proti, porovnejte je a sami uvidíte.

  • Když ponecháte terasu napospas slunci, větru a dešti, budete riskovat předčasné ukončení hezkého posezení kvůli dešťové přeháňce. Výběr nábytku bude mít své limity a stejně tak tomu bude i s terasovou sezónou, která je na počasí závislá.
  • To ovšem neplatí pro zimní zahrady, které můžete vytápět a užívat si v nich klidně i dlouhé zimní večery s knihou a pohledem na pocukrovanou zahradu. Velmi efektivně tak rozšíříte obytnou plochu domu. Tím však odpadne možnost posezení na čerstvém vzduchu a co do financí se také značně víc prohnete.

Skvělým kompromisem v tomto případě mohou být zimní zahrady s posuvným zastřešením, ze kterých za pár chvil vyčarujete prosluněnou terasu a budete si moct plně užívat výhod obou variant!© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑