S RD Rýmařov jsme do toho šli rádi znovu

10.12.2018 14:57

RD Rýmařov je na trhu už déle než celé půlstoletí. Za tu dobu firma vybudovala domovy pro tisíce rodin a stala se ověřenou značkou kvality. Jedněmi z řady spokojených zákazníků jsou i manželé Sylva a Karel, kteří se po osmnácti letech rozhodli jít do stavby opět se stejnou firmou RD Rýmařov. Pojďme se podívat na to, jak se jim žije a proč by spolupráci doporučili i svým známým.

Majitelé domu LARGO 122 s RD Rýmařov stavěli už podruhé a příště by neměniliPo osmnácti letech nastal čas na změnu

Skoro po dvaceti letech života v metropoli jim už Praha začala být příliš rušná. Zatoužili po klidnější lokalitě a rozhodli se vybudovat nový domov na Hořovicku. Věděli, co chtějí. S dosavadním domem byli totiž spokojení, a navíc po letech užívání zjistili, co by šlo udělat lépe.

Byli si například jistí, že tentokrát chtějí dům bez schodů. Proto si zvolili LARGO 122, do kterého chtěli zapracovat několik úprav. S jasnou představou se vydali do obchodního centra RD Rýmařov na Praze 4 a k jejich příjemnému překvapení tam byli stejní lidé, se kterými stavbu zajišťovali v minulosti. „RD Rýmařov byl perfektní před 18 lety i teď,“ říká Karel.

Šlo to jako po másle už od prvního nákresu

Od prvotního nákresu u kávy s rýmařovským technikem to vypadalo na dobrou spolupráci. Ačkoliv je proces specifikace návrhu pro budoucí majitele velmi náročná záležitost, s rýmařovským inženýrem se vše zvládlo v klidu, a dokonce s úsměvem. „Byl vtipný a trpělivý, takže na to rádi vzpomínáme,“ pochvaluje si paní Sylva.


LARGO 122

Zkušení stavitelé si poradili i se svahem

Problematickým se ukázal výběr pozemku. Stavebníci ho dokonce označili za „modrou sjezdovku“. „Trval jsem ale na svém. A pak už se jen bagrovalo a bagrovalo. Pořádně jsme se zakousli do svahu, postavili opěrnou zeď a šlo to, pyšní se Karel. I samotná stavba se obešla zcela bez problémů a v termínu dle domluvy. Během prvního roku bydlení navíc reklamovali několik drobností, které firma vyřešila ke spokojenosti majitelů.

I zde se ale najdou drobnosti, které by dnes majitelé udělali jinak. V případě tohoto domu jde však skutečně o detaily, které by byly v jiné podobě vhodnější, ale i s nimi se zde dobře žije. Například technická místnost pro praní a žehlení by mohla být o větší, aby pojmula i stůl na skládání prádla. A u francouzských oken by se hodily masivnější nášlapové parapety. Ale jde zkrátka o věci, na které si člověk přijde až po zabydlení. Třetí dům s RD Rýmařov už bude jistě bez chybičky.

S dřevostavbou na energiích ušetříme

Všechno je zde na elektřinu. V domě se svítí, vaří, pere i topí výhradně elektrikou. Manželé navíc velmi často využívají automatickou sekačku a další spotřebiče. A nemalou část nákladů spolkne také celoroční hojné koupání ve vířivce. Plyn vůbec nemáme a měsíční zálohy na elektřinu činí 2000 Kč a za vodu jen 300 Kč, libuje si paní Sylva.

Kuchyně Ložnice Terasa Koupelna

V novém domě je oproti starému domu navíc vířivka, prostorná šatna i spoust dalších vychytávek. Praktické je například to, že dům není poschoďový. Za to má zastřešenou terasu a přímé propojení s garáží. A mezi další vylepšení patří vytápění čerpadlem (vzduch/voda) v kombinaci s teplovodním podlahovým topením. Majitelé využili rovněž nabídky na spolupráci s firmou Lamont, která vyrábí kuchyně na míru. A díky tomu jim přátelé toto elegantní řešení srdce domova dodnes závidí.

Domem roku 2018 se stal LARGO 122 manželů Sylvy a Karla 

2. cena v soutěži Dům roku 2018 3. cena v soutěži Dům roku 2018

„Máme velkou radost, že se náš dům umístil na 2. a 3. místě u čtenářů v anketě Dům roku. Je skvělé, že se dům líbí i jiným,“ shodují se majitelé.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑