Stavební povolení: jaké povinnosti Vás při jeho vyřízení neminou?

20.08.2019 13:04

NATUR 92Čeká Vás vyřízení stavebního povolení? A jako první Vám vyvstanou na mysli nekonečné hodiny strávené ve frontách, spousty nervů a pár šedivých vlasů navíc? Nechceme ve Vás vyvolávat strach, ale tak trochu jsme popsali možnou realitu. Pokud však toto chcete absolvovat s tím nejhladším průběhem, pak se podívejte na to, co vše je potřeba zařídit.

Máte vysněný dům? A co na to stavební úřad?

Zvažujete-li  stavbu nového domu, tak Vaše první kroky musí směřovat na stavební úřad. Zde je to místo, kde projednáte stavební záměr a seznámíte se všemi regulativy výstavby. Poté vás čeká vyřizování dokumentů a hon na potřebná razítka a povolení.

A co je dobré mít v rukou, než zavítáte na úřad?

  • Vyplněnou žádost, výpis z katastru nemovitostídoklad o vlastnictví pozemku, na kterém chcete postavit dům.
  • Souhlas všech vlastníků sousedních pozemků a staveb, kde nesmí chybět veškeré údaje a udělený souhlas.
  • Konkrétní stanoviska příslušných orgánů. Tam patří požární ochrana, krajská hygienická stanice, životní prostředí, vyjádření města/obce, památková péče, místní pozemní komunikace, průkaz energetické náročnosti budovy, odbor dopravy, v určitých případech také vyjádření Policie ČR.
  • Dále stanoviska vlastníků technické infrastruktury. Jedná se o přípojky vody, kanalizace, vsakování vody, přípojka elektřiny, plynu, sdělovacích kabelů.
  • Také Vás čekají různé druhy měření. Od geodetického zaměření pozemku, radonu až po hydrogeologický průzkum.
  • A na závěr musíte předložit kompletní projektovou dokumentaci.

Dle konkrétního charakteru realizace musí mít každá stavba před uvedením do provozu od příslušeného stavebního úřadu udělen souhlas s užíváním stavby nebo kladné kolaudační rozhodnutí. Na čem se rozhodně nevyplatí šetřit? Na tom nejdůležitějším - na projektu domu. V případě dobrého projektu Vám odpadnou další starosti s vyřizováním stavebního povolení a další následující finální náklady.

S námi ušetříte nejen čas ale i starosti

DIMENZE 96Je pro Vás běhání po úřadech a vyřizování velkým strašákem? Pak je pro Vás ideálním řešením dřevostavba na klíč. Na vstupní kontakt se stavebním úřadem můžete využít malý projekt, jenž si můžete stáhnout v pdf.

Projektová dokumentace horní stavby je v ceně našich dřevostaveb, kterou potřebujete pro potřeby stavebního řízení, kterou pak můžete doplnit o chybějící podklady.

V některých obchodních centrech RD Rýmařov se Vám dostane také rady se stavebním povolením. A vy se pak nemusíte o nic starat. A celý proces stavby se tak stane z noční můry naopak skvělou zkušeností. Takovou, na kterou budete ve svém vysněném domě po večerech mile vzpomínat.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑