Stavět svépomocí, nebo na klíč? Toť otázka

28.08.2017 07:51

LOCUS 119 C - dřevostavba na klíčO tom, jestli je lepší stavět svépomocí, nebo si nechat postavit dům na klíč, se vedou dlouhé debaty. A budou se vést neustále. S jistotou můžeme říci, že nelze jednoznačně určit, který z těchto dvou způsobů je výhodnější. Nezáleží vždycky jenom na financích, do stavby se promítá mnoho aspektů, které byste měli zvážit. Stavba domu v Hradci Králové a okolí může být procházka růžovou zahradou, stačí si dobře vybrat.

Je to svépomocí levnější?

Finance jsou ale přesně to, na co lidé slyší nejvíce. Od známých, z internetu i z nejrůznějších článků se můžete dozvědět, že stavba svépomocí je levnější o několik desítek procent. My si však myslíme, že jsou taková tvrzení neobjektivní. Nikdo si nedokáže postavit dům pouze vlastníma rukama. Vždy kombinujete práce, které zvládnete sami, s pracemi, na které sháníte řemeslníky či firmu na Královéhradecku. Na ceně domu se pak odráží Vaše stavební schopnosti, zkušenosti a v neposlední řadě i správné kontakty.

Jak moc si vážíte svého volného času?

Dokážete svůj volný čas vyčíslit? Protože jakmile začnete stavět svépomocí, bude ho opravdu málo. Najednou zjistíte, že se věnujete převážně koordinaci všech řemeslníků. Čeká Vás několik telefonátů denně a neustálé odbíhání z práce. Běhání po úřadech, shánění materiálů, lidí… Na stavebním úřadě už budete více než doma, bude se Vám zdát, že papírování je nekonečné.

Pokud všechno půjde bez problémů a za celou stavbu se neobjeví žádný zádrhel, nejspíše na stavbě svépomocí ušetříte. Jestliže ale budete řešit nedodělky, opravy, reklamace či úpravy oproti projektu, stavba se Vám nejen prodraží, ale také prodlouží. Pokud máte dům na klíč od RD Rýmařov, znáte konečnou cenu hned při podpisu smlouvy.

Stavba domu na klíč Stavba domu na klíč

Bydlete už za měsíc - v dřevostavbě

Dřevostavba na klíč v Hradci Králové je ideálním řešením hlavně pro ty, kteří chtějí rychle bydlet a mít stavbu bez starostí. V RD Rýmařov tomu tak rozhodně je - jsme s Vámi už od prvotního výběru domu až po předání klíčů od vchodových dveří. Všechno papírování ale vyřídíme za Vás. Nejvíce si investoři pochvalují, že už při podpisu smlouvy znají konečnou cenu domu a na konci neplatí nic navíc. Další výhodou domu na klíč je, že máte na všechny práce záruku.

A jak probíhá celý proces v RD Rýmařov? Buď si vyberete typový dům, ve kterém můžete požadovat individuální úpravy, nebo dáte přednost zcela atypickému řešení. Nic pro nás není problém. Podle projektu pak vyrábíme obvodové stěny včetně oken, dveří a elektřiny v rýmařovských halách a následně je dovezeme na stavbu v Hradci Králové a okolí. Na stavbě pak spolupracujeme s ověřenými dodavateli, na které se můžeme spolehnout. Dům je ve většině případů postavený do měsíce a Vy se můžete stěhovat. Nemusíte se bát, že byste do konečné podoby domu nemohli nijak zasahovat. Vybíráte si zařízení domu (obklady, kuchyň, koupelnu, podlahy, dveře, malby apod.).

Většina mladých rodin si kvůli pořízení nového bydlení bere hypotéku. A většina si na něj bere hypotéku. Pokud stavíte svépomocí a bydlíte v pronajatém bytě v Hradci Králové či okolí, musíte počítat každou korunu. Několik měsíců totiž budete platit jak nájem, tak splátku hypotéky. V dřevostavbě ale můžete bydlet už za měsíc a této situaci se tak vyhnout.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑