Terasa a dřevostavba: nerozlučná dvojka

29.07.2017 08:48

NOVA 101 s terasouTerasu dnes vnímáme jako přirozenou součást domu. Bavíme se s přáteli, trávíme tu volné chvíle, hrají si tu naše děti. Málokdo si ale vytvoří z terasy další obytný prostor domu. Přitom je to tak jednoduché. Obyčejná terasa se může při nepříznivém počasí proměnit třeba v zimní zahradu, kterou pak budete využívat celoročně.

Všechny dřevostavby z našeho katalogu domů lze doplnit o praktické, komfortní terasy. Obraťte se na naše obchodní centrum v Hradci Králové a my Vám rádi pomůžeme vybrat ten pravý. S vybudováním terasy můžeme počítat již v projektové dokumentaci, nebo si pergolu můžete pořídit až později. Je to jenom na Vás!

Pergola již v projektu domu

Jestli už při výběru domu víte, že pergolu u domu rozhodně chcete, doporučujeme ji zahrnout již do projektové dokumentace. Součástí dokumentace je totiž umístění domu na pozemek vzhledem ke světovým stranám, podle kterých se budete řídit i při stavbě pergoly. Ideální je orientace na jihozápad či západ. Po většinu dne jste ukrytí před přímým sluncem a teprve, když slunce zapadá, svítí do pergoly. Pergolu je nevhodné situovat na sever nebo na východ. S tímto Vám ale poradíme v našem obchodním centru v Hradci Králové.

LARGO 122 KUBIS 632

Jak udělat z obyčejné terasy další obytný prostor domu

Mezi nejvyužívanější patří tradiční dřevěné a bezúdržbové hliníkové pergoly. Abyste na terase měli dostatečný komfort, měla by mít pergola pohyblivou střechu. Díky tomu si na jaře a na podzim nachytáte sluníčko, v létě se před ním naopak schováte. Ještě komfortnější jsou tzv. bioklimatické pergoly, jejichž střecha je tvořená z jednotlivých lamel. Lamely si naklápíte a regulujete si tak intenzitu slunečních paprsků. Pokud se chcete v pergole chránit před větrem a deštěm, vybavte ji o boční rolety, které v případě potřeby zatáhnete. Umístíte-li pod pergolu ještě speciální plynové topení, máte krásnou zimní zahradu. Kontaktujte naše obchodní centrum v Hradci Králové a my Vám doporučíme nejspolehlivějšího dodavatele.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑