Terasa dodá dřevostavbě šmrnc

16.08.2018 13:58

Terasa u dřevostavbyCesta k vysněnému bydlení může být občas zdlouhavá. Nejprve se rozkoukáváme a hledáme pozemek, na kterém má náš vysněný dům stát. Když vhodný pozemek konečně najdeme, poptáváme firmu, která nám naše vytoužené bydlení postaví. No a když dům konečně stojí, útulně se zabydlíme a přemýšlíme o tom, co dalšího budeme okolo domu tvořit. Zasadíme první strom a začneme se zvelebováním zahrady. A právě v rámci zútulnění zahrady je ideální myslet také na terasu.

Umístění terasy – základ úspěchu

Na terasu chodíme odpočívat od jara až do podzimu. V jarním i podzimním období si užíváme sluníčko co nejvíce, ale v létě, když jsou sluneční paprsky příliš prudké, se před nimi snažíme spíše schovat. Proto je důležité přemýšlet o orientaci terasy, aby nám zde bylo co nejlépe. Na jakou světovou stranu terasu orientovat? A bude jí alespoň trochu stínit sousedův dům nebo nějaký vysoký strom? Sledujte, jak se sluneční paprsky rozlévají po zahradě a umístění terasy tomu uzpůsobte.

Pokud tedy právě stojíte před rozhodnutím, kam terasu umístit, příliš nedoporučujeme její orientaci na jih. Ideální je směřovat ji na západ, protože tak na ni nebudou pražit ostré sluneční paprsky. Pokud ale na terase chcete mít permanentně stín a chládek, potom ji můžete orientovat na severní stranu.

Jaký materiál terasy zvolit?

Terasa domu NATURI když si dřevostavba nejlépe rozumí se dřevem, není dřevěná terasa nutností. Ať už pro stavbu terasy zvolíte jakýkoliv materiál, nejdůležitější je, abyste z něj měli příjemný pocit a abyste se o terasu mohli snadno starat. Podlaha by měla být hlavně odolná a snášet všechny Vaše oslavy i posezení s přáteli.

Dřevostavby RD Rýmařov si s terasou skvěle padnou do noty

Snad každý, kdo si chce postavit dům, touží alespoň po kousku zahrady s terasou. Ideální řešení je, když máme z domu na terasu přímý přístup. Při projektování našich přízemních i patrových domů jsme na to mysleli, a dali jsme si na přístupu na zahradu skutečně záležet. Domy mají přístup do zahrady z obývacího pokoje, ale i z dalších místností (například LARGO 122). Mnoho našich dřevostaveb je už v základu vybaveno praktickým garážovým stáním, které můžete využít i jako terasu.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑