Trápí Vás tmavá zákoutí v dřevostavbě? Řešením je světlovod

14.06.2019 12:43

Předsíň

Nejnovější trendy a praktické návrhy jsou tím, čím se řídíme při realizaci našich dřevostaveb. Přesto zde najdeme tmavé kouty, kam si bohužel světlo nenajde žádnou cestu.

Nejčastěji se jedná se o chodby, schodiště či třeba šatnu. Ale máme pro vás dokonalé řešení, díky kterému se vám dostane takové množství světla, o kterém jste ani nesnili. A tím je světlovod.

Kam nemohou okna, tam „nastrčte” světlovod

Na tmavá zákoutí trpí především bungalovy, protože ne vždy je možné do stěny umístit dostatečně velké okno.

Důvodů, proč zůstávají místnosti tmavé, je několik. Může tím být třeba nevzhledný betonový plot nebo blízkost sousedských oken. Řešením je tedy přivést světlo seshora. A to díky světlovodu.

A že se jedná vskutku o znamenitý vynález. Nenechte se mýlit, nejde totiž o supermoderní výdobytek. Naopak. Jeho kořeny sahají do konce 19. století do prostředí Austrálie.

 

Světlovod v dřevostavbě? Funguje naplno!

 

PředsíňAč se to možná na první pohled nezdá, jedná se o opravdu jednoduché zařízení. Nahoře na střeše zachytává světlovod denní světlo. To pomocí tubusu, který má vnitřní odrazivou vrstvu, se šíří až ke stropu místnosti, kde se rozptýlí přes stropní difuzér.

Kvalita světlovodů může být různého stupně. Podstatný je materiál, ze kterého je tubus vyrobený. Správně zvolený materiál je předpokladem pro co nejlepší výkon. Pokud máte rádi dostatek světla, pak doporučujeme pevný hliníkový tubus.

Cenové rozpětí je velmi rozmanité a je opět závislé na kvalitě zvoleného světlovodu. Rádi vám doporučíme výrobce, se kterým se vám dostane nejen kvality, ale i přijatelné ceny.

Pamatujte, že světlovod je důležitou investicí, díky které zvýšíte komfort svého bydlení a ušetříte náklady za umělé svícení.

Počasí pod mrakem? Žádná komplikace, protože v domácnosti budete oplývat dostatkem kvalitního světla i za těchto nepříznivých podmínek.

 

Světlovod sice nedokáže vytvořit přirozené venkovní světlo, ale zároveň Vás neoslní nepříjemným umělým světlem. Pro oči je tak mnohem přirozenější. Věříme, že světlovod Vás osloví natolik, že si na nej velmi brzy zvyknete a stane se tak nepostradatelnou součástí interiéru.

Jak probíhá instalace světlovodu?

Nejlepší varianta nastává, pokud se se světlovodem počítá již v projektu. Často se ale stává, že se světlovody instalují až dodatečně. A rozhodně se nejedná o jednoduchou instalaci, proto rozhodně nedoporučujeme realizaci svépomocí. Díky odborné instalaci se vyhnete poškození izolace a konstrukce dřevostavby.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑